Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy uwzględnione są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, przyjmowane leki, wcześniejsze hospitalizacje i operacje, kontuzje z lat poprzednich. W czasie konsultacji ma miejsce też analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w obrębie układu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywracania kompletnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia odczuwania dolegliwości w wypadku bólu i dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę narządu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla każdego pacjenta.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawia całą sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do rekomendacji ortopedów i wracaniu do standardowego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przebytych urazach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, schorzenia w tej placówce leczone są także z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są również badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem USG bioderek.

You may also like...