Potrzeby psów – rozrywka i dzienne życie

Świat, w którym dziś żyjemy bez ustanku mknie do przodu, co sprawia, że w wielu przypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich wymogów, jakie mają nasi czworonożni towarzysze. Z tego również względu wybierając dla siebie psa musimy zastanowić się czy odnajdziemy czas na to, aby pies nie był nieszczęśliwy, samotny w naszym mieszkaniu. Weterynarze z kompletnego świata twierdzą, że psy są stworzeniami, jakie odczuwają szereg emocji, a także mają szereg wymogów, które jakikolwiek właściciel musi spełnić. Jeżeli chcemy, żeby stworzony przez nas pies był radosny powinniśmy spełnić kilka warunków, które uczynią, iż będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że świat czworonoga jest do głębi przewidywalny, wobec tego także warto już w szczenięcym czasie nauczyć go pewnych zachowań, dzięki jakim w następnej kolejności będziemy w stanie określić a następnie spełnić wszystkie jego potrzeby. Pamiętajmy także jego świat czworonoga jest również kontrolowany, to właśnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotyka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – przekonaj się na akcesoria dla psa sklep. To człowiek udomowił czworonoga, dlatego też z biegiem czasu stał się on całkiem od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, iż jeżeli mamy pieska w domu i nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie psa, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów twierdzi, że czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, ponieważ jeśli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta sprawia, że pies pragnie stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu normalnego trybu życia. Jeśli pies będzie czuł, że jego potrzeby są spełnione, będzie po prostu w pełni szczęśliwy, a przede wszystkim w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.

You may also like...