Dokąd wybrać się na wakacje z potomkiem?

Dużo ludzi, co roku spędza urlopy nad krajowym morzem. Mamy do wyboru tutaj dużo miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Dużo osób odwiedza Gdańsk bo prócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Mimo to, jeżeli ktoś poszukuje odpoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w wielu przypadkach odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości możemy również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to również doskonałe miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Należałoby, w następstwie tego wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednakże, aby dowiedzieć się znacznie więcej na temat Bon 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem wiele osób, właśnie dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy podróżników. Olbrzymia ilość jezior otoczonych lasami powoduje, że należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub ewentualnie promem. W miejscowości znajduje się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Jak najbardziej na Mazurach znajdziemy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa także rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, następnie biegnie przez wiele jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niezwykle atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są też fenomenalnym miejscem do grzybobrania. Ogromną atrakcją Mazur jest także szlak rzeki Dajny.

You may also like...